Nasz zespół

Nasz zespół – Apetyczne Szychy to grupa ludzi „trzymających władzę” w Stowarzyszeniu… A na poważnie są to najbardziej oddani, kreatywni i zaangażowani członkowie apetycznej społeczności, którzy nadają kierunek działaniom Stowarzyszenia i odpowiadają za podejmowane przez Apetyt aktywności.

 

Klaudia

Klaudia

Board Member
Cracow
+48 781 946 795
klaudia.katarzynska@apetytnazycie.org
I have had Crohn’s disease since 2011. A rather complicated course of the illness and a weak reaction to the standard treatments have added to the fact that I am now fed enterally through PEG. I have always wanted to use my experiences with the illness and the dietary treatment for a good cause. My work in the Association gives me this opportunity and allows me to take great pleasure in helping others.
Marek Lichota

Marek Lichota

Prezes Stowarzyszenia
Kraków
600 270 882
Marek.Lichota@ApetytNaZycie.org
Zawsze byłem optymistą i szczęśliwie w tej kwestii niewiele się zmieniło. Dziś jednak wiem, że mój „apetyt na życie” z pewnością nie byłby tak intensywny, gdyby nie przeżycia, jakich miałem okazję doświadczyć. Z chorobą Leśniowskiego - Crohn’a „przyjaźnię się” od 2002 a do grona nieszablonowych zjadaczy kalorii dołączyłem w 2008 roku i od tego czasu przebywam na żywieniu pozajelitowym.
Barbara Kuczyńska

Barbara Kuczyńska

Członek Zarządu
Poznań
+48 607 057 473
Barbara.Kuczynska@ApetytNaZycie.org
  • Dietetyk kliniczny
  • Koordynator Poradni Żywienia Dojelitowego i Pozajelitowego w Warunkach Domowych
Moja działalność zawodowa związana jest problemami żywienia klinicznego oraz żywienia okołooperacyjnego w chirurgii przewodu pokarmowego. Zajmuję się planowaniem terapii pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjmować pokarmów drogą fizjologiczną, bądź ich żywienie nie jest wystarczające dla pokrycia zapotrzebowania organizmu. Codzienna praca oprócz możliwości samorealizacji, przynosi przede wszystkim ogromną satysfakcję. Cieszę się, że swoją wiedzę i dotychczas zdobyte doświadczenie mogę również wykorzystać we współpracy z ‘Apetytem’, którego liczne inicjatywy oprócz wsparcia chorych, zwiększają świadomość i uwrażliwiają społeczeństwo na problemy pacjentów żywionych do- lub pozajelitowo.
Magda Sobieska

Magda Sobieska

Członek Zarządu
Gdańsk
+48 794 275 459
magda.sobieska@apetytnazycie.org
Kocham życie w każdej jego postaci. Od 2001 roku częściej w chorobie (Crohna), niż w zdrowiu, ale zawsze z pozytywnym nastawieniem i pewnością, że jutro będzie lepiej.  Od 2015 roku Przywiązana do Stefana – worka z żywieniem pozajelitowym. Moja siła to wspaniała rodzina, cudowni przyjaciele oraz fantastyczni lekarze i pielęgniarki, którzy już nie raz ratowali mi życie -dosłownie i w przenośni. Mam ogromne szczęście do ludzi. To nie przypadek,  że znalazłam swoje miejsce w Apetycie, gdzie siła charakterów poszczególnych członków Stowarzyszenia spotyka się dobrocią ich serc i zaraźliwym entuzjazmem do tworzenia lepszego świata i dzielenia się tym, co najcenniejsze – apetytem na życie.
Klaudia Katarzyńska

Klaudia Katarzyńska

Członek Zarządu
Kraków
+48 781 946 795
Klaudia.Katarzynska@ApetyNaZycie.org
Od 2011r choruję na Crohna. Dość skomplikowany przebieg choroby i słaba odpowiedź na standardowe leczenie przyczyniło się do tego, że od paru lat jestem żywiona dojelitowo przez PEG. Swoje doświadczenia z chorobą oraz z terapią żywieniową zawsze chciałam wykorzystać do czegoś dobrego. Działanie w Stowarzyszeniu daje mi tę możliwość i pozwala czerpać ogromną radość z pomagania innym.
Paulina Kowalik

Paulina Kowalik

Członek Zarządu - mama Emilki i Filipa
Kraków
+48 660 855 817
Paulina.Kowalik@ApetytNaZycie.org
Do stowarzyszenia dołączyłam w 2012 roku ze względu na żywienie pozajelitowe córki. Emilka jest żywiona w ten sposób praktycznie od urodzenia - skręt jelit i ich usunięcie uniemożliwia jej odżywianie w tradycyjny sposób. Pomimo piętrzących się problemów Emilka zaraża entuzjazmem i nie traci "Apetytu na życie".

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Wspierają nas

BBraun
Leanle
Nutricia
Online group
Human genetic
stabilny.net
fresenius
Polspen
gpoint
oley