Subkonta

Każdy z podopiecznych Stowarzyszenia ma możliwość utworzenia subkonta. Służy ono do gromadzenia środków na pokrycie kosztów leczenia konkretnej osoby. Obecnie Stowarzyszenie “Apetyt na Życie” prowadzi bezpłatnie 14 subkont.
Nasze subkonta
Otwórz subkonto
Numer konta bankowego dla wpłat na subkonta w mBank S.A.:
25 1140 2004 0000 3702 7576 6399
W tytule przelewu proszę wpisać hasło Subkontowicza.

Przekaż swój 1% podatku:
KRS: 0000409039
Jako cel szczegółowy wpisz hasło Subkontowicza.
Róża Krupa
Hasło: Róża Krupa
Dzieci urodzone w 27 tygodniu ciąży - jak Róża - nazywa się skrajnymi wcześniakami. Skrajne jest wszystko - waga (950g), wzrost (33cm), skrajnie niskie szanse przeżycia i skrajnie niskie szanse bycia zdrowym. Róża dała radę, mimo problemów znacznie większych niż te, które dotykają większość dzieci urodzonych tak wcześnie, jak ona. Żywienie pozajelitowe - pomijając oczywiste ryzyko i możliwe powikłania - oczywiście jest dla nas dużym utrudnieniem w codziennym życiu. A odkąd mamy pompę „przenośną”, nasz luksus nie ma ograniczeń :)
Magda Sobieska
Hasło: Magda Sobieska
Na chorobę Leśniowskiego-Crohna choruję prawdopodobnie od dziecka, ale diagnozę usłyszałam dopiero w wieku 18 lat. Kiedy zaproponowano mi żywienie pozajelitowe wiedziałam, że może być tylko lepiej, ale nie spodziewałam się, że aż tak dobrze! Nadal jestem chora, ale dzięki workom żywieniowym pracuję, podróżuję, spotykam się z przyjaciółmi, działam społecznie, jeżdżę na rowerze, ćwiczę, wędruję po górach… ŻYJĘ!
Ryszard Zymon
Hasło: Ryszard Zymon
Rysio przeszedł 8 operacji gdzie po każdej traciliśmy co raz więcej cienkiego jelita aż wyszliśmy z zespołem krótkiego jelita a co za tym idzie z bardzo zaburzonym wchłanianiem substancji odżywczych. Postanowiono założyć broviaka i jesteśmy żywieni pozajelitowo i częściowo doustnie. Przez żywienie pozajelitowe nasze życie bardzo się zmieniło choć staramy się żyć normalnie. Rysio się bawi z dziećmi i ma dobry kontakt z rówieśnikami i starszymi dziećmi od siebie. Czasem kabelek przy dobrej zabawie przeszkadza ale cóż trzeba nauczyć się z tym żyć.
Fabian Sawicki
Hasło: Fabian Sawicki
O chorobie Fabianka dowiedzieliśmy się w 12 tygodniu ciąży. Wykryto wrodzone wytrzewienie jelit, co oznaczało, że powłoka brzuszka się nie domknęła i prawdopodobnie jelita naszego dziecka będą się rozwijały na zewnątrz. Naszemu synowi pozostało 25 cm jelita cienkiego i połowę nierozwiniętego jelita grubego. Wtedy też usłyszeliśmy, że Fabian będzie musiał być żywiony pozajelitowo. Fabian jest naszym największym szczęściem i każdego dnia odkrywa przed nami to szczęście na nowo. Żyjemy dniem dzisiejszym, jednak nie tracimy nadziei na lepsze jutro.
Wojciech Kurpiewski
Hasło: Wojciech Kurpiewski
Po histopatologii wycinków otrzymałem wyrok…Leśniowski-Crohn. Pierwszy rok był bardzo trudny, wciąż miałem bóle i nie mogłem przybrać na wadze. Jestem na żywieniu pozajelitowym. Tak czy owak trzeba spróbować by żyć, cieszyć się życiem i mieć na nie apetyt, który rośnie w miarę jedzenia.
Marcin Duś
Hasło: Marcin Duś
Jestem Marcin. Mam 37 lat. Z chorobą Crohna zmagam się od 13 roku życia. Żywienie towarzyszy mi na co dzień od 2010 roku. Wiadomość, że do końca życia będę „podpięty do kroplówki” początkowo całkowicie mnie załamała. Wiem teraz, że pomimo choroby jestem tak samo wartościowym człowiekiem jak każdy inny. Po 7 latach od początku mojej przygody z żywieniem kroplówkami, czuję się innym człowiekiem. Czuję że to wszystko co przeszedłem daje mi bardzo dużo siły.
Ewa Blekicka
Hasło: Ewa Blekicka
Mam na imię Ewa, moje problemy zdrowotne sięgają około 20 lat. Od kwietnia 2015 roku jestem na żywieniu pozajelitowym w warunkach domowych-7 dni w tygodniu podłączam się do worka. Będąc na żywieniu pozajelitowym, mając mobilną pompę sami decydujemy jak ma wyglądać nasze życie. Choroba nauczyła mnie tego żeby żyć i cieszyć się każdym dniem.
Marianna Garncarzyk
Hasło: Marianna Garncarzyk
Zachorowałam kiedy miałam 28 lat na chorobę Crohna. Po wielu zabiegach operacyjnych mam zespół jelita krótkiego i jestem na żywieniu pozajelitowym. Jaka była moja radość kiedy okazało się ze i ja mogę mieć użyczoną pompę z plecakiem. Potem nadszedł ten dzień kiedy pierwszy raz ubrałam plecak, w którym było żywienia i pompka, która podawała mi żywienie podłączone przez browiak. Znowu mogłam cieszyć się życiem i uszczęśliwiać moją wnusie.
Tobiasz Majewski
Hasło: Tobiasz Majewski
Historia ukaże się wkrótce ;)
Urszula Ciosek
Hasło: Urszula Ciosek
Historia ukaże się wkrótce ;)
Maciek Nowak
Hasło: Maciek Nowak
Historia ukaże się wkrótce ;)
Jan Madej
Hasło: Jan Madej
Historia ukaże się wkrótce ;)
Paweł Łobos
Hasło: Paweł Łobos
Historia ukaże się wkrótce ;)
Aleksandra Wieczorek
Hasło: Aleksandra Wieczorek
Historia ukaże się wkrótce ;)

Do założenia subkonta niezbędne są następujące dokumenty:

 • Wniosek o założenie subkonta wraz z opisem przebiegu choroby;
 • Oryginalne zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że Podopieczny znajduje się aktualnie na leczeniu żywieniowym;
 • Kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności, jeśli podopieczny taki dokument posiada;
 • Kserokopię dowodu osobistego Podopiecznego lub osoby reprezentującej podopiecznego (przedstawiciela ustawowego);
 • Zdjęcie w wersji elektronicznej;
 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych;
 • Wyrażenie zgody i upoważnienie na weryfikację informacji dostarczonych Stowarzyszeniu;
 • Oświadczenie zobowiązującego do przestrzegania zasad regulaminu prowadzenia subkonta;
  1. Prosimy uważnie przeczytać regulamin.
  2. Wydrukować w dwóch egzemplarzach porozumienie oraz regulamin.
  3. Wypełnić dane, podpisać się w wyznaczonych miejscach oraz dołączyć dokumenty wymienione w regulaminie.
  4. Dokumenty należy przesłać lub doręczyć osobiście na adres: Stowarzyszenia “Apetyt na Życie”.

 

 

Pobierz dokumenty:
Umowa otwarcia subkontaRegulamin

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Wspierają nas

Leanle
Nutricia
Online group
Human genetic
stabilny.net
fresenius
Polspen
gpoint
olay