Subkonta

Każdy z członków Stowarzyszenia ma możliwość utworzenia subkonta. Służy ono do gromadzenia środków na pokrycie kosztów leczenia konkretnej osoby. Obecnie Stowarzyszenie “Apetyt na Życie” prowadzi 22 subkonta, a ich liczba systematycznie rośnie...
Nasze subkonta
Otwórz subkonto
Numer konta bankowego dla wpłat na subkonta w mBank S.A.:
87 1140 2004 0000 3402 7576 6400
W tytule przelewu proszę wpisać hasło Subkontowicza.

Przekaż swój 1% podatku:
KRS: 0000409039
Jako cel szczegółowy wpisz hasło Subkontowicza.
Krystyna Obwiosło
Hasło: Krystyna Obwiosło
Mam 60 lat z czego połowa mojego życia to zmaganie się z chorobami i bólem. Przepracowałam 28 lat a w międzyczasie przeszłam 15 operacji, podczas których skracano mi po kawałku jelit. . Miałam dwukrotnie wyłanianą stomię na jelicie cienkim i grubym. Po kolejnej niedrożności z diagnozą" zespół krótkiego jelita ", wdrożono mi żywienie pozajelitowe. To mnie załamało,z osoby aktywnej stałam się "kanapowcem" z przymusu. Nie potrafię "pokochać" mojego "przyjaciela" na kółkach przywiązanego do mnie przez 16h na dobę. Ale też wiem,że dzięki niemu żyję. Moim marzeniem jest pompa mobilna z plecakiem, która pozwoli wyjść mi z domu i cieszyć się spacerem wieczorami. Wszystkie wyjazdy, wyprawy i wycieczki przekładałam na emeryturę, bo będę miała czas. Życie "napisało" inny scenariusz. Mam nadzieje że z mobilną pompą będę mogła zrealizować chociaż część moich planów.
Krzysztof Jewiarz
Hasło: Krzysztof Jewiarz
Krzyś urodził się 19 września 2017r. Pierwsze dwa i pół miesiąca spędził na Oddziale Intensywnej Terapii, kolejne półtora na Oddziale Leczenia Żywieniowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Gdy skończył 4 miesiące mogliśmy w końcu zabrać go do domu. Cierpi na bardzo rzadką chorobę układu pokarmowego – przewlekła rzekoma niedrożność jelit. Mięśniówka jelita jest źle zbudowana, perystaltyka jest niewydolna. Krzyś musi być żywiony pozajelitowo przez cewnik centralny typu Broviac. Dodatkowo ma poważne wady w obrębie układu moczowego. Między innymi ma pojedynczą nerkę z wodonerczem. Przeszedł dwie laparotomie, podczas drugiej wyłoniono stomie na jelicie cienkim. Dzięki lekarzom z Oddziału Leczenia Żywieniowego w Prokocimiu Krzyś jest teraz w dobrej formie, może być w domu, rozwijać się, poznawać świat.
Oliwia Słowińska
Hasło: Oliwia Słowińska
Oliwka urodzona 8 sierpnia. Cierpi na zespół krótkiego jelita. W wyniku choroby została wyłoniona ileostomia. Obecnie jest karmiona poza jelitowo za pomocą cewnika typu broviac. Dodatkowo potrzebuje rehabilitacji ze względu na wcześniactwo.
Jolanta Drzewiecka
Hasło: Jolanta Drzewiecka
Mama zachorowała na nowotwór złośliwy jajnika ponad 6 lat temu. Przeszła już kilka operacji oraz kilka serii chemioterapii. Zawsze pełna życia i energii dzielnie walczyła z przeciwnościami losu i nigdy się nie poddawała. W lipcu 2017 roku przeszła kolejną operację, w wyniku której wyłoniono jej ileostomię. Rak uszkodził jelita. Jakby tego było mało, kilka tygodni później przeszła kolejny zabieg ratujący życie i podłączono jej żywienie pozajelitowe. Jej jelita nie są w stanie wchłaniać składników pokarmowych ani płynów. Przygotowanie żywienia może być uciążliwe, tym bardziej, że mama musi przygotowywać mieszanki sama, w super sterylnych warunkach. Tata był bardzo dzielny i stanął na wysokości zadania w pierwszych tygodniach po wypisie ze szpitala i pomimo przerażenia, lęku i strachu przed nieznanym nauczył się mieszać, podłączać i obsługiwać całą aparaturę niezbędną do podawania żywienia. Mama musi być podłączona do stojaka z kroplówką około 16 godzin dziennie co spowodowało, że stała się więźniem we własnym domu. Na szczęście udało nam się wypożyczyć mobilną pompę z plecakiem, która umożliwia jej wyjście z domu, a nawet kilkudniowy wyjazd, a także równomierne przetaczanie płynów do serca. Dzięki pompie polepszyło się samopoczucie mamy i już nie budzi się opuchnięta i z bólem głowy. W maju planuje krótki wyjazd nad morze, pierwszy wyjazd od czasu operacji. Pogodzić się z chorobą jest ciężko ale można nauczyć się z nią żyć. Mama jest moim NAJWIĘKSZYM BOHATEREM i ma ogromny APETYT NA ŻYCIE!!!
Hanna Matys
Hasło: Hanna Matys
Hania Matys ur. 30.07.2017 Hania urodziła się z wrodzonym wytrzewieniem jelit. W wyniku powikłania dziewczynce usunięto większą część jelita cienkiego i grubego. W 2 tygodniu życia została poddana operacji przedłużenia jelita metodą STEP. Dzięki temu zabiegowi Hania ma ok. 43 cm. jelita cienkiego, niestety poprzez nacięcia powstały przewężenia na organie które uniemożliwiają jego prawidłową pracę. Hania jest żywiona pozajelitowo od urodzenia. Jej szanse na zejście z hiperalimentacji są nikłe.
Jan Kulas
Hasło: Jan Kulas
Historia ukaże się wkrótce :)
Jan Madej
Hasło: Jan Madej
Jaś urodził się 28.09.2016r., w 29 tygodniu ciąży z wadą wrodzoną, jaką jest wytrzewienie jelit. Wada ta polega na tym , że pętle jelitowe nie zostają "wchłonięte" podczas zarastania powłok brzusznych u płodu. Jaś urodził się z wagą 1100g i mierzył 27cm . W drugiej godzinie życia, w stanie ciężkim, trafił na blok operacyjny po raz pierwszy. Jego jelita były silnie niedokrwione, miejscami martwicze, z dwoma perforacjami . Jelita odprowadzono do jamy brzusznej . Po zakonczonej operacji Jaś trafił na intensywną terapię. Długo był niewydolny oddechowo . Poprzez utrzymujące się objawy niedrożności przewodu pokarmowego, po 3 tygodniach życia, Jaś po raz drugi musiał być operowany. Podczas operacji stwierdzono martwicę subtotalną jelita cienkiego - jako powikłanie płodowego niedokrwienia. Zmieniony odcinek jelita usunięto, pozostało ok 15cm jelita cienkiego i prawie całe jelito grube - bez kątnicy. Od tej pory stan Jasia należy traktować, jako zespół jelita krótkiego. Niestety przez nawracającą niedrożność jelit , Jaś we wrześniu 2017r. po raz trzeci musiał być operowany. Zwężone miejsca usunięto. Jednak od stycznia 2018 znów nastąpiło pogorszenie. Obecnie Jaś cały czas jest w szpitalu , a lekarze ze wspaniałego Oddziału Leczenia Żywieniowego w Krakowie starają się rozszerzyć zwężenia na jelitach , poprzez "balonikowanie", by uniknąć operacji . Na tę chwilę Jaś na żywieniu pozajelitowym musi być 16 godzin na dobę, ale dzięki hojności anonimowego darczyńcy, który w ubiegłym roku podarował nam przenośną pompę, nie jest to dla nas problemem, bo możemy cały czas być "W drodze" dokąd tylko chcemy , nawet w czasie gdy Jaś jest na "kabelku".
Paweł Łobos
Hasło: Paweł Łobos
Witam! Jestem Paweł i jak większość dzieci w moim wieku, jestem małym rozbójnikiem. Uwielbiam biegać, skakać, bawić się z rówieśnikami i jeździć z rodzicami na wycieczki (zwłaszcza te górskie ☺ ). Tak naprawdę od innych dzieci różnię się tylko tym, że w wyniku skrętu jelita cienkiego pozostało mi go jedynie 8 cm. Dlatego jedzenie doustne nie zaspokaja moich potrzeb na jedzenie i piecie. Niby niewiele, ale jednak bardzo dużo, ponieważ skrajnie krótkie jelito i żywienie pozajelitowe są wymagającymi towarzyszami życia. Worki żywieniowe, kroplówki, jałowe podłączanie i odłączanie, zmiany opatrunków, ryzyko sepsy, ciągłe przyklejanie i odklejanie plastrów zabezpieczających i wiele innych „drobiazgów” są moją codziennością. Ale jednocześnie to dzięki żywieniu pozajelitowemu ŻYJĘ, mam siłę żeby się śmiać i codziennie poznawać świat.
Mateusz Żymańczyk
Hasło: Mateusz Żymańczyk
Nazywam się Mateusz Żymańczyk, mam 25 lat mieszkam w Tarnowcu pow. Brzeski. Moje życie w pewnej chwili zmieniło się w koszmar. A oto moja historia choroby; w dniu 18.08.2017r o godz. 4:27 trafiłem na oddział ratunkowy SOR w Koszalinie z powodu silnego bólu brzucha. Po spędzeniu około 15 godzin na izbie przyjęć i przejściu badań USG, RTG, oraz TK o godz. 19:15 przekazano mnie na blok operacyjny w trybie pilnym(zagrożenie życia). Po operacji zostałem przewieziony na oddział intensywnej terapii w bardzo ciężkim stanie, stwierdzono skręt krezki jelita cienkiego i martwicę, wstrząs septyczny, ostra niewydolność nerek, zamknięcie XII-tnicy oraz poprzecznicy w połowie jej długości. Operowany byłem czterokrotnie i wycinano jelita kawałek po kawałku aż do całkowitego braku jelita cienkiego i połowy jelita grubego. Pobyt na tym oddziale do 6.09.2017r. W dniu 6.09.2017r przekazano mnie na oddział chirurgii ogólnej, gdzie założono mi gastrostomię PEG-a w celu odbarczania treści żołądkowych. Zastosowano pełne żywienie pozajelitowe. W przebiegu pooperacyjnym stwierdzono zapalenie płuc oraz zapalenie cewki moczowej. Pobyt na tym oddziale chirurgii do 26.09.2017r. Dnia 27.09.2017r zostałem przetransportowany karetką do Krapkowickiego Centrum Zdrowia (woj. opolskie) na oddział chirurgii, którym kieruje Grzegorz Krasowski. Stwierdzono ciężkie niedożywienie białkowo-energetycznego (wyniszczenia organizmu, straciłem 30kg). Tego samego dnia założono mi cewnik do prawego kąta żylnego Broviac. Obecnie ze względu na mój ciężki stan zdrowia jestem zakwalifikowany do przeszczepu jelita cienkiego, grubego oraz wątroby we Francji, gdyż w Polsce nie wykonuje się takich zabiegów. Pozwoli mi to na powrót do normalnego życia, będę mógł z czasem jeść, pić, wrócić do pracy i na studia. Zwracam się z ogromną prośbą o finansowe wsparcie gdyż nie jestem w stanie jako niepełnosprawny z I grupą nazbierać dużej sumy pieniężnej. Będę bardzo wdzięczny za każdą otrzymaną pomoc. Mateusz Żymańczyk
Róża Krupa
Hasło: Róża Krupa
Dzieci urodzone w 27 tygodniu ciąży - jak Róża - nazywa się skrajnymi wcześniakami. Skrajne jest wszystko - waga (950g), wzrost (33cm), skrajnie niskie szanse przeżycia i skrajnie niskie szanse bycia zdrowym. Róża dała radę, mimo problemów znacznie większych niż te, które dotykają większość dzieci urodzonych tak wcześnie, jak ona. Żywienie pozajelitowe - pomijając oczywiste ryzyko i możliwe powikłania - oczywiście jest dla nas dużym utrudnieniem w codziennym życiu. A odkąd mamy pompę „przenośną”, nasz luksus nie ma ograniczeń :)
Magda Sobieska
Hasło: Magda Sobieska
Na chorobę Leśniowskiego-Crohna choruję prawdopodobnie od dziecka, ale diagnozę usłyszałam dopiero w wieku 18 lat. Kiedy zaproponowano mi żywienie pozajelitowe wiedziałam, że może być tylko lepiej, ale nie spodziewałam się, że aż tak dobrze! Nadal jestem chora, ale dzięki workom żywieniowym pracuję, podróżuję, spotykam się z przyjaciółmi, działam społecznie, jeżdżę na rowerze, ćwiczę, wędruję po górach… ŻYJĘ!
Ryszard Zymon
Hasło: Ryszard Zymon
Rysio przeszedł 8 operacji gdzie po każdej traciliśmy co raz więcej cienkiego jelita aż wyszliśmy z zespołem krótkiego jelita a co za tym idzie z bardzo zaburzonym wchłanianiem substancji odżywczych. Postanowiono założyć broviaka i jesteśmy żywieni pozajelitowo i częściowo doustnie. Przez żywienie pozajelitowe nasze życie bardzo się zmieniło choć staramy się żyć normalnie. Rysio się bawi z dziećmi i ma dobry kontakt z rówieśnikami i starszymi dziećmi od siebie. Czasem kabelek przy dobrej zabawie przeszkadza ale cóż trzeba nauczyć się z tym żyć.
Wojciech Kurpiewski
Hasło: Wojciech Kurpiewski
Po histopatologii wycinków otrzymałem wyrok…Leśniowski-Crohn. Pierwszy rok był bardzo trudny, wciąż miałem bóle i nie mogłem przybrać na wadze. Jestem na żywieniu pozajelitowym. Tak czy owak trzeba spróbować by żyć, cieszyć się życiem i mieć na nie apetyt, który rośnie w miarę jedzenia.
Marcin Duś
Hasło: Marcin Duś
Jestem Marcin. Mam 37 lat. Z chorobą Crohna zmagam się od 13 roku życia. Żywienie towarzyszy mi na co dzień od 2010 roku. Wiadomość, że do końca życia będę „podpięty do kroplówki” początkowo całkowicie mnie załamała. Wiem teraz, że pomimo choroby jestem tak samo wartościowym człowiekiem jak każdy inny. Po 7 latach od początku mojej przygody z żywieniem kroplówkami, czuję się innym człowiekiem. Czuję że to wszystko co przeszedłem daje mi bardzo dużo siły.
Ewa Blekicka
Hasło: Ewa Blekicka
Mam na imię Ewa, moje problemy zdrowotne sięgają około 20 lat. Od kwietnia 2015 roku jestem na żywieniu pozajelitowym w warunkach domowych-7 dni w tygodniu podłączam się do worka. Będąc na żywieniu pozajelitowym, mając mobilną pompę sami decydujemy jak ma wyglądać nasze życie. Choroba nauczyła mnie tego żeby żyć i cieszyć się każdym dniem.
Marianna Garncarzyk
Hasło: Marianna Garncarzyk
Zachorowałam kiedy miałam 28 lat na chorobę Crohna. Po wielu zabiegach operacyjnych mam zespół jelita krótkiego i jestem na żywieniu pozajelitowym. Jaka była moja radość kiedy okazało się ze i ja mogę mieć użyczoną pompę z plecakiem. Potem nadszedł ten dzień kiedy pierwszy raz ubrałam plecak, w którym było żywienia i pompka, która podawała mi żywienie podłączone przez browiak. Znowu mogłam cieszyć się życiem i uszczęśliwiać moją wnusie.
Tobiasz Majewski
Hasło: Tobiasz Majewski
Witam jestem Tobiasz. Mam 4 i pół roku. Jestem chory na niewydolność układu pokarmowego, w związku z tym jestem żywiony pozajelitowo oraz dojelitowo. Żywienie pozajelitowe towarzyszy mi na co dzień od 2014 roku przez 12 głownie nocą a żywienie dojelitowe dwa razy dziennie podawane do PEG po 200 ml. Leczony jestem w Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Klinice Pediatrii Żywienia i Chorób Metabolicznych oraz Oddziale Gastrologicznym. Dzięki żywieniu pozajelitowym i dojelitowym mam siłę żeby moc funkcjonować, bawić i biegać.
Urszula Ciosek
Hasło: Urszula Ciosek
Z powodu rozległej zakrzepicy układu wrotnego 30 marca 2017 roku przeszłam operację resekcji jelita cienkiego. Od tego czasu jestem na żywieniu pozajelitowym 7 dni w tygodniu. Rozpoznano również u mnie proces rozrostowy układu krwiotwórczego – mutację genu JAK2 V617F oraz zespół mieloproliferacyjny. Zawsze byłam osobą doceniającą każdą chwilę życia. Także teraz, gdy żyję z chorobą przewlekłą nie zmieniło się moje podejście do życia, nadal cieszą mnie małe rzeczy. Każdego poranka wyznaczam sobie codzienne cele. Jestem wdzięczna za wszystkich ludzi o dobrym sercu, których spotykam na swojej drodze. Anioły są wśród nas… dziękuję!
Maciek Nowak
Hasło: Maciek Nowak
Maciek urodzi się w 32tyg z waga 1300g z wytrzewieniem jelit.W pierwszej dobie życia został zoperowany. Spędził w szpitalu 4 msc walcząc o życie.W miedzy czasie przeszedł sepsę .Przez 3 lata Maciek rozwija się prawidłowo,bez żywienia pozajelitowego,wówczas wtedy jeszcze miał jeszcze,swoje jelita w pełni sprawne, które funkcjonowały prawidłowo.Pewnego wieczoru po kolacji jak co wieczór poszedł spać do swojego łóżeczka. W nocy Maciek obudził się z silnym bólem brzucha,natychmiast udaliśmy się do szpitala. Maciek był reanimowany przez 28 minut. Diagnoza lekarzy była dla nas ciosem. Albo zostanie na intensywnej terapii i będą czekać co dalej albo zabierają go na blok operacyjny,z tym że ryzyko jest duże. Bez wahania zgodziliśmy się na to by go zabrali na blok. Modliliśmy się na szpitalnym korytarzu o życie naszego syna. Po liku godzinach czekania przyszedł do nas lekarz ,który poinformował na, że Maciek miał skręt jelita o 540 stopni. Doszło do martwicy jelit. Lekarze resekowali jelita, zostawiając 50cm jelit cienkiego i skrawek grubego. Została wyłoniona stomia. Maciek miał duże niedotlenienie mózgu, co dobrze nie rokowało na jego przyszłość.Na nowo uczył się mówić, ruszać rączkami i nóżkami. Niedowład kończyn.Nie poddawaliśmy się i nasz Maciej również. Codziennie był rehabilitowany. Na nowo poznawał życie i otoczenie. Po kilku miesiącach lekarze byli zdumieni postępami Maćka. Trafiliśmy pod opiekę Profesora, który dał nam nadzieję na lepsze życie ,w miarę,,normalne''. W międzyczasie uczyłam się obsługi wejścia centralnego i całej procedury podłączania żywienia. Od 2015 roku Maciek jest żywiony pozajelitowo. Dzięki wsparciu Profesora, lekarzy oraz ludzi o wielkim sercu, Maciek i my rodzice nauczyliśmy się żyć i cieszyć się każdym dniem. Zjazdy naszego wspaniałego stowarzyszenia ,,Apetyt na życie'' pozwalają nam na poznanie innych kropelkojadków i wymianę doświadczeń w życiu codziennym. Maciek jest radosnym i wesołym dzieckiem,dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Staramy się żyć normalnie.
Aleksandra Wieczorek
Hasło: Aleksandra Wieczorek
Historia ukaże się wkrótce ;)

Do założenia subkonta niezbędne są następujące dokumenty:

 • Wniosek o założenie subkonta wraz z opisem przebiegu choroby;
 • Oryginalne zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że Podopieczny znajduje się aktualnie na leczeniu żywieniowym;
 • Kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności, jeśli podopieczny taki dokument posiada;
 • Kserokopię dowodu osobistego Podopiecznego lub osoby reprezentującej podopiecznego (przedstawiciela ustawowego);
 • Zdjęcie w wersji elektronicznej;
 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych;
 • Wyrażenie zgody i upoważnienie na weryfikację informacji dostarczonych Stowarzyszeniu;
 • Oświadczenie zobowiązującego do przestrzegania zasad regulaminu prowadzenia subkonta;
  1. Prosimy uważnie przeczytać regulamin.
  2. Wydrukować w dwóch egzemplarzach porozumienie oraz regulamin.
  3. Wypełnić dane, podpisać się w wyznaczonych miejscach oraz dołączyć dokumenty wymienione w regulaminie.
  4. Dokumenty należy przesłać lub doręczyć osobiście na adres: Stowarzyszenia “Apetyt na Życie”.

 

 

Pobierz dokumenty:
Umowa otwarcia subkontaRegulamin  Wniosek

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Wspierają nas

BBraun
Leanle
Nutricia
Online group
Human genetic
stabilny.net
fresenius
Polspen
gpoint
oley