Konferencje

Fakty i mity o żywieniu klinicznym
CZYTAJ WIĘCEJ
14 października 2017

Fakty i mity o żywieniu klinicznym

Czy to prawda że farmaceuci też zajmują się żywieniem? Jak to jest, że jedno wkłucie centralne może służyć Pacjentowi ponad 10 lat? Dlaczego osoby otyłe mogą być też niedożywione? W końcu...

Czy to prawda że farmaceuci też zajmują się żywieniem? Jak to jest, że jedno wkłucie centralne może służyć Pacjentowi ponad 10 lat? Dlaczego osoby otyłe mogą być też niedożywione? W końcu jak żywić ludzi, którzy nie mogą jeść? 

O tym wszystkim można było się dowiedzieć podczas kolejnej konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Apetyt na Życie". Wyjątkowi wykładowcy wśród których znaleźli się Pani dr Anna Zmarzły, dr Sylwia Osowska, Pani Marta Stachowska oraz mgr Barbara Kuczyńska zadbali o hiperalimentację wysokokalorycznych faktów i wytrącili mity z roztworów mieszanin żywieniowych :)

Nasza konferencja jak zawsze stanowiła możliwość rozwoju swojej wiedzy dla Pacjentów, ale również studentów kierunków medycznych w niezwykle wartościowym i dynamicznie rozwijającym się obszarze medycyny jakim jest Żywienie Kliniczne!

Fakty i mity o żywieniu klinicznym
CZYTAJ WIĘCEJ
20 maja 2017

Kompleksowa terapia Pacjenta z NZJ- Nieswoistym Zapaleniem Jelita

Konferencja skierowana była do osób chorujących na Nieswoiste Zapalenia Jelit . Zaproszonym wykładowcom z wiodących ośrodków gastroenterologicznych w Polsce zależało na przedstawieniu kompleksowego podejścia do kwestii leczenia przewlekłego schorzenia, jakim jest...

Konferencja skierowana była do osób chorujących na Nieswoiste Zapalenia Jelit . Zaproszonym wykładowcom z wiodących ośrodków gastroenterologicznych w Polsce zależało na przedstawieniu kompleksowego podejścia do kwestii leczenia przewlekłego schorzenia, jakim jest NZJ. Swoim ogromnym doświadczeniem podzielili się z nami między innymi prof. dr hab. med. Grażyna Rydzewska czy też prof. dr. hab med. Tomasz Mach. Podczas konferencji poruszyliśmy tematy związane z diagnostyką, lekami biologicznymi i biopodobnymi, zabiegom chirurgicznym - ich konieczności i momencie w jakim powinny zostać wykonane czy też odpowiedniej diecie w chorobach. Konferencja została objęta honorowym patronatem prorektora ds. Collegium Medicum - prof. dr hab. med. Tomasza Grodzickiego.

Fakty i mity o żywieniu klinicznym
CZYTAJ WIĘCEJ
13 lutego 2016

Terapia Żywieniowa w Praktyce

Konferencja zorganizowana w ramach Apetycznego Zjazdu. Specjaliści starali się odpowiedzieć na pytania o zespole krótkiego jelita oraz innych zaburzeniach wchłaniania, opiece nad dostępem jelitowym i dożylnym oraz lekach stosowanych w terapii...

Konferencja zorganizowana w ramach Apetycznego Zjazdu. Specjaliści starali się odpowiedzieć na pytania o zespole krótkiego jelita oraz innych zaburzeniach wchłaniania, opiece nad dostępem jelitowym i dożylnym oraz lekach stosowanych w terapii żywieniowej. Swoją wiedzą podzielili się m.in. dr hab. Stanisław Kłęk, mgr Barbara Jankowska czy też prof. dr hab. Mikołaj Spodaryk.

Fakty i mity o żywieniu klinicznym
CZYTAJ WIĘCEJ
13 grudnia 2014

Konferencja poświęcona “Skuteczności leczenia żywieniowego w Nieswoistych Chorobach Jelit

Konferencja poświęcona “Skuteczności leczenia żywieniowego w Nieswoistych Chorobach Jelit, odbyła się w Krakowie dzięki uprzejmości Rektora Uczelni mogliśmy gościć w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Podczas wykładów zaproszeni wykładowcy starali...

Konferencja poświęcona “Skuteczności leczenia żywieniowego w Nieswoistych Chorobach Jelit, odbyła się w Krakowie dzięki uprzejmości Rektora Uczelni mogliśmy gościć w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Podczas wykładów zaproszeni wykładowcy starali się pokazać, że leczenie żywieniowe może być również bardzo korzystne w przypadku przetok jelitowych i przynosi podobne efekty w okresie zaostrzeń NZJ jak sterydoterapia. Poruszano również temat przeszczepów jelit i wszelkich związanych z tym powikłań oraz korzyści. Wykłady poprowadzili m.in. dr n. med. Małgorzata Sładek, dr n. med. Dorota Broniszczak oraz dr hab. n. med. Stanisław Kłęk.

Fakty i mity o żywieniu klinicznym
CZYTAJ WIĘCEJ
18 maja 2013

Konferencja „Nowoczesne leczenie żywieniowe”

Kolejną okazją do podzielenia się wiedzą z zakresu terapii żywieniowej była konferencja, która odbyła się w Centrum Dydaktyczno Kongresowym UJ CM w Krakowie.  Rekordowa liczba uczestników, która po brzegi wypełniła dwie...

Kolejną okazją do podzielenia się wiedzą z zakresu terapii żywieniowej była konferencja, która odbyła się w Centrum Dydaktyczno Kongresowym UJ CM w Krakowie.  Rekordowa liczba uczestników, która po brzegi wypełniła dwie aule wykładowe, mogła się między innymi dowiedzieć jak to możliwe, że kroplówka jest w stanie całkowicie zastąpić komuś jedzenie ? Jakie są skutki niedożywienia czy też jak odżywia się pacjentów, którzy nie są w stanie
przyjmować pokarmów w tradycyjny sposób ?  W gronie specjalistów, którzy podzielili się swoją wiedzą byli m.in. prof. Małgorzata Zwolińska-Wcisło, dr. hab. Stanisław Kłęk, dr. n. med. Krzysztof Figuła czy też pani magister Monika Kupiec, która opowiedziała o opiece nad dostępami dożylnymi i dojelitowymi.

Link do wykładów on-line

https://youtu.be/-iyK5wynhRw

https://youtu.be/uTLIgJl3nbw

https://youtu.be/5XyRXg-WP0o

 

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Wspierają nas

BBraun
Leanle
Nutricia
Online group
Human genetic
stabilny.net
fresenius
Polspen
gpoint
oley