KONFERENCJE

Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego
CZYTAJ WIĘCEJ
wrzesień 29, 2018

Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego

W ramach 7. Apetycznego Zjazdu Pacjentów mieliśmy przyjemność zorganizować konferencję „Gdy jelita nie dają rady… – Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego”. Z okazji tego wydarzenia swoje wykłady zaprezentowali wiodący eksperci, z wieloletnią praktyką...

W ramach 7. Apetycznego Zjazdu Pacjentów mieliśmy przyjemność zorganizować konferencję „Gdy jelita nie dają rady… – Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego”. Z okazji tego wydarzenia swoje wykłady zaprezentowali wiodący eksperci, z wieloletnią praktyką w dziedzinie transplantologii, chirurgii, gastroenterologii, pielęgniarstwa i oczywiście żywienia klinicznego. Dzięki wyjątkowym Prelegentom mieliśmy okazję zgłębić wiedzę w obszarze m.in. roli probiotyków i mikroflory jelitowej, właściwej opieki nad wkłuciem centralnym czy perspektywie ośrodka transplantacyjnego w kwestii przeszczepu jelit.

Honorowy Patronat nad naszą konferencją objęło Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu POLSPEN.

W ramach tego wydarzenia odbyły się także warsztaty dedykowane dla Pacjentów, podejmujące niezwykle interesujące tematy jak podróżowanie na żywieniu. Dzięki zaproszonym Gościom z zagranicy mogliśmy także posłuchać o leczeniu żywieniowym w warunkach domowych w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Mamy nadzieję, że konferencja zaspokoiła Wasz głód wiedzy, a zaprezentowane wykłady dostarczyły informacji, których szukaliście.

Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego
CZYTAJ WIĘCEJ
październik 14, 2017

Fakty i mity o żywieniu klinicznym

Czy to prawda że farmaceuci też zajmują się żywieniem? Jak to jest, że jedno wkłucie centralne może służyć Pacjentowi ponad 10 lat? Dlaczego osoby otyłe mogą być też niedożywione? W końcu...

Czy to prawda że farmaceuci też zajmują się żywieniem? Jak to jest, że jedno wkłucie centralne może służyć Pacjentowi ponad 10 lat? Dlaczego osoby otyłe mogą być też niedożywione? W końcu jak żywić ludzi, którzy nie mogą jeść? 

O tym wszystkim można było się dowiedzieć podczas kolejnej konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Apetyt na Życie". Wyjątkowi wykładowcy wśród których znaleźli się Pani dr Anna Zmarzły, dr Sylwia Osowska, Pani Marta Stachowska oraz mgr Barbara Kuczyńska zadbali o hiperalimentację wysokokalorycznych faktów i wytrącili mity z roztworów mieszanin żywieniowych :)

Nasza konferencja jak zawsze stanowiła możliwość rozwoju swojej wiedzy dla Pacjentów, ale również studentów kierunków medycznych w niezwykle wartościowym i dynamicznie rozwijającym się obszarze medycyny jakim jest Żywienie Kliniczne!

Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego
CZYTAJ WIĘCEJ
maj 20, 2017

Kompleksowa terapia Pacjenta z NZJ- Nieswoistym Zapaleniem Jelita

Konferencja skierowana była do osób chorujących na Nieswoiste Zapalenia Jelit . Zaproszonym wykładowcom z wiodących ośrodków gastroenterologicznych w Polsce zależało na przedstawieniu kompleksowego podejścia do kwestii leczenia przewlekłego schorzenia, jakim jest...

Konferencja skierowana była do osób chorujących na Nieswoiste Zapalenia Jelit . Zaproszonym wykładowcom z wiodących ośrodków gastroenterologicznych w Polsce zależało na przedstawieniu kompleksowego podejścia do kwestii leczenia przewlekłego schorzenia, jakim jest NZJ. Swoim ogromnym doświadczeniem podzielili się z nami między innymi prof. dr hab. med. Grażyna Rydzewska czy też prof. dr. hab med. Tomasz Mach. Podczas konferencji poruszyliśmy tematy związane z diagnostyką, lekami biologicznymi i biopodobnymi, zabiegom chirurgicznym - ich konieczności i momencie w jakim powinny zostać wykonane czy też odpowiedniej diecie w chorobach. Konferencja została objęta honorowym patronatem prorektora ds. Collegium Medicum - prof. dr hab. med. Tomasza Grodzickiego.

Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego
CZYTAJ WIĘCEJ
luty 13, 2016

Terapia Żywieniowa w Praktyce

Konferencja zorganizowana w ramach Apetycznego Zjazdu. Specjaliści starali się odpowiedzieć na pytania o zespole krótkiego jelita oraz innych zaburzeniach wchłaniania, opiece nad dostępem jelitowym i dożylnym oraz lekach stosowanych w terapii...

Konferencja zorganizowana w ramach Apetycznego Zjazdu. Specjaliści starali się odpowiedzieć na pytania o zespole krótkiego jelita oraz innych zaburzeniach wchłaniania, opiece nad dostępem jelitowym i dożylnym oraz lekach stosowanych w terapii żywieniowej. Swoją wiedzą podzielili się m.in. dr hab. Stanisław Kłęk, mgr Barbara Jankowska czy też prof. dr hab. Mikołaj Spodaryk.

Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego
CZYTAJ WIĘCEJ
grudzień 13, 2014

Konferencja „Nowoczesne leczenie żywieniowe”

Kolejną okazją do podzielenia się wiedzą z zakresu terapii żywieniowej była konferencja, która odbyła się w Centrum Dydaktyczno Kongresowym UJ CM w Krakowie.  Rekordowa liczba uczestników, która po brzegi wypełniła dwie...

Kolejną okazją do podzielenia się wiedzą z zakresu terapii żywieniowej była konferencja, która odbyła się w Centrum Dydaktyczno Kongresowym UJ CM w Krakowie.  Rekordowa liczba uczestników, która po brzegi wypełniła dwie aule wykładowe, mogła się między innymi dowiedzieć jak to możliwe, że kroplówka jest w stanie całkowicie zastąpić komuś jedzenie ? Jakie są skutki niedożywienia czy też jak odżywia się pacjentów, którzy nie są w stanie
przyjmować pokarmów w tradycyjny sposób ?  W gronie specjalistów, którzy podzielili się swoją wiedzą byli m.in. prof. Małgorzata Zwolińska-Wcisło, dr. hab. Stanisław Kłęk, dr. n. med. Krzysztof Figuła czy też pani magister Monika Kupiec, która opowiedziała o opiece nad dostępami dożylnymi i dojelitowymi.

Link do wykładów on-line

https://youtu.be/-iyK5wynhRw

https://youtu.be/uTLIgJl3nbw

https://youtu.be/5XyRXg-WP0o

 

Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego
CZYTAJ WIĘCEJ
maj 18, 2013

Konferencja poświęcona Skuteczności leczenia żywieniowego w Nieswoistych Chorobach Jelit

Konferencja poświęcona “Skuteczności leczenia żywieniowego w Nieswoistych Chorobach Jelit, odbyła się w Krakowie dzięki uprzejmości Rektora Uczelni mogliśmy gościć w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Podczas wykładów zaproszeni wykładowcy starali...

Konferencja poświęcona “Skuteczności leczenia żywieniowego w Nieswoistych Chorobach Jelit, odbyła się w Krakowie dzięki uprzejmości Rektora Uczelni mogliśmy gościć w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Podczas wykładów zaproszeni wykładowcy starali się pokazać, że leczenie żywieniowe może być również bardzo korzystne w przypadku przetok jelitowych i przynosi podobne efekty w okresie zaostrzeń NZJ jak sterydoterapia. Poruszano również temat przeszczepów jelit i wszelkich związanych z tym powikłań oraz korzyści. Wykłady poprowadzili m.in. dr n. med. Małgorzata Sładek, dr n. med. Dorota Broniszczak oraz dr hab. n. med. Stanisław Kłęk.

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Partners