Apetyt w mediach

Przyjemniej mówić o zdrowiu i pięknie wyrzeźbionej sylwetce, ale żeby słowa miały sens – muszą być prawdziwe. Nasze życie zdeterminowała choroba. Ból przekłuwamy w siłę: do życia i do działania. Mówimy o tym, bo tylko dzieląc się swoimi doświadczeniami możemy pomóc tym, którzy są na początku drogi. Moglibyśmy sobie wszystko schować do szuflady, ale zdecydowaliśmy się „robić pomoc”. Jak ważne jest zdrowie? Zauważamy najczęściej dopiero, gdy zaczyna szwankować. Jak mocno jelita determinują dobrostan całego organizmu? Dużo o tym wiemy i dlatego właśnie o tym mówimy.

styczeń 10, 2019

Debata Świat Lekarza - Choroba Leśniowskiego-Crohna

Choroba Leśniowskiego-Crohna to choroba autoimmunologiczna, przebiegająca z okresami zaostrzeń i remisji, jednak stan zapalny cały czas toczy się w jelitach. Dlaczego atakuje przede wszystkim osoby młode? O tym jak również innych aspektach choroby i jej leczenia, można zapoznać się czytając relację z debaty, w której udział wzięli doskonali lekarze, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Sejmu RP oraz redaktorzy magazynu 'Świat Lekarza'. Głos pacjentów reprezentował Prezes Stowarzyszenia "A...
Zobacz artykuł
listopad 2, 2017

Fakt - „Nie tracę apetytu na życie!”

Biegunki, bóle brzucha, wzdęcia, ogromny spadek wagi i aż jedenaście operacji. To niektóre z objawów, które potrafi wywołać choroba Leśniowskiego-Crohna. O swojej walce i leczeniu żywieniowym, które ją uratowało, opowiedziała Anna Domagała.
marzec 27, 2017

TVP - „Szansa na życie”

Leczenie biologiczne jest w stanie pomóc większości z chorujących, niestety, jest ono dostępne jedynie dla elitarnego grona ze względu na wysoką cenę. Duży procent pacjentów dostaje je dopiero wtedy, gdy jest już za późno ze względu na zaawansowane stadium choroby. Szansą na dostęp dla większej liczby chorujących są leki biopodobne. O swojej walce opowiada Marek Lichota - prezes Stowarzyszenia „Apetyt na Życie”.
Zobacz artykuł
styczeń 19, 2017

Polskie Radio - „Mają apetyt na życie, pomimo problemów ze zdrowiem”

Pacjenci mający problemy z niewydolnością układu pokarmowego niejednokrotnie mogą się czuć wykluczeni ze społeczeństwa. Zły stan zdrowia często uniemożliwia optymistyczne spojrzenie na świat, stowarzyszenie „Apetyt na Życie” stara się jednak pokazać, że pomimo niedogodności, mogą w dalszym ciągu prowadzić takie życie jakiego pragną i nie rezygnować z aktywności. Gośćmi programu byli Marek Lichota - prezes Stowarzyszenia „Apetyt na Życie” oraz Marcin Folwarski - chirurg i specjalista z zakresu...
Zobacz artykuł
listopad 3, 2016

Pytanie na Śniadanie - „Apetyt według Magdy Sobieskiej”

Magdalena Sobieska opowiedziała o swoim życiu na żywieniu pozajelitowym w studio „Pytania na Śniadanie”. Wybrała się tam wraz ze „Stefanem” swoją pompą, która umożliwia jej podróżowanie, wychodzenie na spacery i do pracy. Dziewczyna cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna.
Zobacz artykuł
październik 21, 2016

WP - „Nie jem nie piję a chodzę i żyję”. Niezwykła historia Magdy i plecaka, dzięki któremu może wyjść z domu

Od roku nie miała w ustach żadnego pokarmu a mimo to uśmiecha się i promienieje optymizmem. Magda zawdzięcza życie leczeniu żywieniowemu dzięki któremu jest w stanie normalnie funkcjonować. Każdego dnia dźwiga na swoich plecach ważący ok. 6 kilogramów plecak z pompą, który dostarcza jej organizmowi wszystkie potrzebne substancje odżywcze.
Zobacz artykuł
październik 6, 2016

Dziennik Bałtycki -„Nie mogą jeść ale, wciąż mają apetyt na życie”

Czym jest zespół krótkiego jelita? Jakie są przyczyny jego występowania i kto jest na niego narażony? Na te i więcej pytań odpowiedział doktor Marcin Folwarski z Poradni Żywienia Do- i Pozajelitowego w Warunkach Domowych przy Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Przy okazji poznaliśmy adresy placówek gdzie w Polsce są wykonywane badania endoskopowe.
czerwiec 15, 2016

Polskie Radio - „Nauka w walce z rakiem”

U zdrowej osoby jelito cienkie ma długość ok. 3,3 do 6 metrów, osoby z Zespołem Krótkiego Jelita mają go jednak o wiele mniej. Wycięcie znacznego odcinka powoduje zaburzenia wchłaniania substancji odżywczych. Utrzymanie stanu odżywienia jest wtedy niemożliwe w tradycjonalny sposób pomimo dbałości o jakość posiłków i płynów. O leczeniu żywieniowym i Zespole Krótkiego Jelita rozmawiali goście programu - Anna Domagała, która od 6 lat odżywia się w niekonwencjonalny sposób za pomocą pompy oraz do...
Zobacz artykuł
czerwiec 14, 2016

Polskie Radio - „Przywiązanie do pompy żywieniowej a codzienne życie”

Przez 14 do 18 godzin na dobę są podpięci do mieszaniny żywieniowej, podawanej przez kroplówkę. Większość z czasu spędzają więc w domu. O trudach życia „na kabelku” opowiedzieli 2 czerwca, wychodząc na ulice. Czy da się normalnie funkcjonować z kroplówką?
Zobacz artykuł
czerwiec 9, 2016

Wszyscy Zdrowi - „Za krótkie jelito”

Raczej nikt nie widział człowieka, który próbowałby się poruszać po mieście z kroplówką albo jechał z nią tramwajem czy też pchał wózek z dzieckiem. Drugiego czerwca mieszkańcy Warszawy mogli jednak zobaczyć te niespodziewane widoki z powodu happeningu przygotowanego przez Stowarzyszenie „Apetyt na Życie”. Został on zorganizowany, by pokazać ludziom problem osób na leczeniu żywieniowym, którzy całe dnie spędzają podpięci do pomp.
Zobacz artykuł

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Partners