Apetyczny Zjazd dla pacjentów i rodzin z dziećmi na terapii żywieniowej


W dniach 13-15 października 2017 odbył się kolejny Apetyczny Zjazd dla pacjentów i rodzin z dziećmi na terapii żywieniowej. Już po raz drugi społeczność krolojadków zawitała do Domu Gościnnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie-Przegorzałach.

Nasze spotkanie zaczęliśmy od kolacji integracyjnej, po której nadszedł czas na atrakcję wieczoru – koncert charytatywny finalisty Must Be The Music – Michała Matuszewskiego.
Cóż to był za wieczór!  Wzruszenia i łzy, mieszały się z radością i dobrą energią udzielającą się wraz z kolejnymi taktami wykonywanych utworów.

Dzięki licznej obecności przybyłych gości, którzy zakupili bilety cegiełki udało się nam zebrać kwotę 2400 zł, co pozwoliło nam przekazać 120 „linii życia” dla „kroplojadków” uczestniczących w zjeździe.

W sobotę po śniadaniu zaprosiliśmy uczestników na konferencję – ‘’Faktami i Mitami w Żywieniu Klinicznym’’, na którą zaprosiliśmy zarówno uczestników zjazdu jak również studentów kierunków medycznych. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z nami wspaniali Wykładowcy, którzy od wielu lat opiekują się Pacjentami “na żywieniu”.

Podczas trwania konferencji najmłodsi uczestnicy zjazdu mieli zorganizowane różne zabawy i aktywności, które przygotowała i poprowadziła Pani Grażyna Łagowska z Niezapomnianych Animacji.

Po zakończeniu konferencji korzystając z bardzo ładnej pogody udaliśmy się na zwiedzanie Krakowa i długie spacery po pięknej okolicy. Wieczorem czekała na nas jeszcz jedna gratka – występ Zespołu Niespokojnych Głów. Ta grupa improwizacyjna przyjechała na nasz Zjazd aż z Gdańska, by dostarczyć nam mnóstwo śmiechu i świetnej zabawy.

W niedzielę, po śniadaniu wybraliśmy się  na Kopiec Kościuszki. Mimo jesiennej pory było słonecznie, dzięki czemu mogliśmy podziwiać piękną panoramę Krakowa.

Oczywiście podczas Zjazdu było wiele okazji do wymienienia swoich doświadczeń związanych z chorobami jelit i żywieniem pozajelitowym podczas długich rozmów. To właśnie wśród Pacjentów można znaleźć zawsze najwięcej zrozumienia i wsparcia.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym Partnerom i Sponsorom, bez których znacznie trudniej byłoby nam zorganizować Konferencję i Zjazd – Fresenius Kabi Polska, Nutricia Polska, Lock Pharma.

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Partners