‘’Apetyczny Zjazd’’


W dniach 12-14.02. 2016 odbył się po raz kolejny ‘’Apetyczny Zjazd’’.
W tym roku mieliśmy przyjemność spędzić prawdziwe apetyczne dni, pełne uśmiechu, pozytywnej energii i kropelkowych wrażeń w Domu Gościnnym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – Przegorzałach.

Wszyscy razem i każdy z osobna dzielili się swoim doświadczeniem, przekazując zastrzyk niebieskich kalorii na kolejny okres. Dziękujemy wszystkim ‘’debiutantom’’, którzy podjęli wyzwanie kroplojadka i przyjechali na nasz zjazd z tak odległych miast jak Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Łódź czy Wrocław. Wasza obecność to dowód na to że jak chcieć to móc 🙂 Miło było zobaczyć znów naszych doświadczonych apetycznych, którzy stale dobrze czują się w naszym towarzystwie i utwierdzają nas w przekonaniu, że duch apetytu na życie nie gaśnie.

Podczas Zjazdu odbyła się także konferencja pt. ,,Terapia Żywieniowa w Praktyce’’ zorganizowana także przez nasze Stowarzyszenie. Wykłady poprowadzili najlepsi specjaliści z zakresu żywienia klinicznego – Prof. Stanisław Kłęk, Prof. Mikołaj Spodaryk, Magister Magdalena
Piętka, Magister Barbara Jankowska, Magister Barbara Kuczyńska.
Podczas Konferencji uhonorowaliśmy tytułem Honorowego Członka Stowarzyszenia za zasługi na rzecz Pacjentówleczonych żywieniowo : Panią Magister Barbarę Kuczyńską, Panią Magister Barbarę Jankowską oraz Pana Doktora Waldemara Szafrańskiego.

Po Konferencji odbyło się Walne Zebranie Wyborcze. Został wybrany nowy Zarząd Stowarzyszenia, w składzie:

Marek Lichota – Prezes Stowarzyszenia
Klaudia Katarzyńska – Członek Zarządu
Magdalena Sobieska – Członek Zarządu
Barbara Kuczyńska – Członek Zarządu
Paulina Kowalik – Członek Zarządu.

W czasie, kiedy dorośli zdobywali wiedzę na Konferencji a następnie na warsztatach o podróżowaniu, pływaniu z żywieniem oraz o tym na jaką pomoc możemy liczyć ze strony Państwa – zorganizowanych przez Pacjentów, dzieci przez cały dzień bawiły się z fundacją Doktora Clowna oraz naszymi wolontariuszkami.
Nie sposób nie docenić i podziękować wszystkim, którzy pomagali nam przy organizacji zjazdu jak również naszym Partnerom, których wsparcie pozwoliło na uczestnictwo w spotkaniu większej ilości osób. Oczywiście pozdrawiamy również wszystkich apetycznych, którzy z różnych przyczyn nie mogli do nas dotrzeć i wierzymy, że uda nam się spotkać przy kolejnej okazji.
Wielkie dzięki także dla Wojciech Kobylański Vesia Rzenno za doskonałe fotografie.

A na koniec nasz apetyczny toast  Jeszcze po kropelce, jeszcze po kropelce, póki żywienie jest w hiperce.

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Partners