Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego – Konferencja


W ramach 7. Apetycznego Zjazdu Pacjentów mieliśmy przyjemność zorganizować konferencję „Gdy jelita nie dają rady… – Praktyczne Aspekty Żywienia Klinicznego”. Z okazji tego wydarzenia swoje wykłady zaprezentowali wiodący eksperci, z wieloletnią praktyką w dziedzinie transplantologii, chirurgii, gastroenterologii, pielęgniarstwa i oczywiście żywienia klinicznego. Dzięki wyjątkowym Prelegentom mieliśmy okazję zgłębić wiedzę w obszarze m.in. roli probiotyków i mikroflory jelitowej, właściwej opieki nad wkłuciem centralnym czy perspektywie ośrodka transplantacyjnego w kwestii przeszczepu jelit.

Honorowy Patronat nad naszą konferencją objęło Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu POLSPEN.

W ramach tego wydarzenia odbyły się także warsztaty dedykowane dla Pacjentów, podejmujące niezwykle interesujące tematy jak podróżowanie na żywieniu. Dzięki zaproszonym Gościom z zagranicy mogliśmy także posłuchać o leczeniu żywieniowym w warunkach domowych w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Mamy nadzieję, że konferencja zaspokoiła Wasz głód wiedzy, a zaprezentowane wykłady dostarczyły informacji, których szukaliście.

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Partners