Ze względu na charakter Pacjentów, których skupiamy w Stowarzyszeniu „Apetyt na Życie” zdecydowaliśmy się dołączyć do starań środowiska lekarskiego i innych organizacji pacjentów, które zmierzają do wdrożenia innowacyjnych terapii w ramach leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna (ICD-10 K50).
Pragniemy dodać iż jedną z głównych przyczyn niewydolności przewodu pokarmowego, są komplikacje wynikające z ciężkiego rzutu właśnie choroby Leśniowskiego-Crohn’a. Dlatego też tym ważniejsza jest dostępność i refundacja nowoczesnych generacji leków w ramach programów lekowych, które mogą istotnie poprawić jakość i skuteczność leczenia pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohn’a. W konsekwencji wdrożenie tych terapii na wczesnym etapie leczenia, pozwoli części chorych na uniknięcie powikłań związanych z zespołem krótkiego jelita i żywieniem pozajelitowym, które są nieodzownym elementem terapii niewydolności przewodu pokarmowego.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią odpowiedzi otrzymanej od Ministerstwa Zdrowia na zapytania i działania jakie podjęliśmy w tym obszarze.
Reakcja_MZ-CHLC