Reakcja MZ – innowacyjne terapie w chorobie Leśniowskiego-Crohn’a


Ze względu na charakter Pacjentów, których skupiamy w Stowarzyszeniu „Apetyt na Życie”  zdecydowaliśmy się dołączyć do starań środowiska lekarskiego i innych organizacji pacjentów, które zmierzają do wdrożenia innowacyjnych terapii w ramach leczenia choroby Leśniowskiego-Crohna (ICD-10 K50).

Pragniemy dodać iż jedną z głównych przyczyn niewydolności przewodu pokarmowego, są komplikacje wynikające z ciężkiego rzutu właśnie choroby Leśniowskiego-Crohn’a. Dlatego też tym ważniejsza jest dostępność i refundacja nowoczesnych generacji leków w ramach programów lekowych, które mogą istotnie poprawić jakość i skuteczność leczenia pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohn’a. W konsekwencji wdrożenie tych terapii na wczesnym etapie leczenia, pozwoli części chorych na uniknięcie powikłań związanych z zespołem krótkiego jelita i żywieniem pozajelitowym, które są nieodzownym elementem terapii niewydolności przewodu pokarmowego.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią odpowiedzi otrzymanej od Ministerstwa Zdrowia na zapytania i działania jakie podjęliśmy w tym obszarze.

Reakcja_MZ-CHLC

 

Potrzebujesz pomocy?

Masz chore jelita?

Szukasz wsparcia i chcesz dowiedzieć się jak można wciąż cieszyć się życiem, pomimo PEG’a, sondy, wkłucia centralnego i wielogodzinnej podaży preparatów żywieniowych?

Chorujesz na Nieswoiste Zapalenia Jelit i potrzebujesz zastrzyku pozytywnej energii i wiedzy od innych zapalonych?

Skontaktuj się z nami

Jak możesz pomóc?

Partners